מצב סיעודי מזכה על פי מה הוא נקבע?

אם אתם מתמודדים עם מצב סיעודי ומבקשים תגמולי ביטוח, חשוב להבין מהם הפרמטרים הקובעים את הסטטוס הסיעודי המתאים. כדי להגיש תביעה נגד החברה המבטחת, עליכם לבצע מספר שלבים.

הדברים שחשוב לדעת על הגשת תביעת סיעוד

השלב הראשון בהגשת תביעה לביטוח סיעודי הוא הגשת כתב תביעה ייעודי לחברת הביטוח. יחד עם ההצהרה. ייתכן שתידרשו גם לצרף מסמכים תומכים נוספים כמו אישורים רפואיים, רשומות רפואיות ותעודות ייפוי כוח, במידת הצורך.

מבחן ה-ADL

עם קבלת כתב התביעה, חברת הביטוח תדרוש מכם לעבור הערכה המכונה "מבחן ADL". בדיקה זו מודדת את עצמאותכם ואת יכולותיכם התפקודיות באמצעות בדיקה רפואית-גופנית מקיפה. מבחן ה-ADL מעריך את יכולותיכם לבצע שש פעילויות בסיסיות של חיי היומיום, כגון תנועה עצמאית, אכילה ושתייה, רחצה, הלבשה, שכיבה וקימה, ושליטה במעיים ובשלפוחית השתן.

הגדרת מעמד סיעודי

בחלק מפוליסות הסיעוד, מצב סיעודי מוגדר כחוסר יכולת לבצע שניים מתוך ששת פעולות ה-ADL. עם זאת, ברוב הפוליסות, היא מוגדרת כחוסר יכולת לבצע שלוש מתוך שש פעולות ה-ADL.
חשוב להבין את התנאים וההתניות של פוליסת הביטוח הסיעודי שלכם כדי לקבוע אם אתם עומדים בקריטריונים למעמד סיעודי זכאי. אם יש לכם ספקות וחששות, פנייה לעזרתה של חברה המתמחה בתחום תביעות הסיעוד יכולה לסייע לכם להבטיח שתקבלו את ההטבות המגיעות לכם.

קצבאות ביטוח

הזכאות לגמלת סיעוד בפוליסות סיעוד ניתנות בשני תרחישים:

  1. כאשר המבוטח אינו מסוגל לבצע באופן עצמאי מספר מוגדר של פעולות יומיות בהתאם לממצאי מבחן ה-ADL במהלך הליך התביעה כנגד החברה המבטחת.
  2. כאשר המבוטח חווה תשישות פיזית ונפשית, כהגדרתה בפוליסה, לרבות פגיעה בשיקול דעת, ירידה ביכולת הקוגניטיבית, אובדן זיכרון לטווח קצר וארוך וחוסר התמצאות במרחב. ברוב המקרים, זכאות הקשורה לתשישות מוכרת רק אם רופא מומחה קובע את הצורך בהשגחה טיפולית-רפואית מסביב לשעון.

טיפול בדחיית תביעת סיעוד

חברות הביטוח דוחות לעתים קרובות תביעות סיעודיות, עם שיעור דחיות שהוא הגבוה ביותר מבין כל ענפי הביטוח. הסיבות לדחייתן של קרוב למחצית מתביעות הסיעוד המוגשות מדי שנה משתנות. לפיכך, חשוב מאוד לטפל בכתב התביעה בעזרת אנשי מקצוע המתמחים בהליכי זכויות ביטוח בתחום הביטוח הסיעודי.

שמירה על זכויותיכם בביטוח סיעודי באמצעות מומחי מימוש זכויות

ודאו שאתם מקבלים את מלוא ההטבות של פוליסת הסיעוד שלכם בעזרת צוות המומחים שלנו. צוות אנשי המקצוע שלנו מתמחה בכל ההיבטים של הגשת תביעות סיעודיות, החל מהגשת כתב התביעה ועד להבטחת זכויותיכם מול חברת הביטוח. אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שזכויות הביטוח שלכם יהיו מוגנות.

חולה סיעודי

חולה סיעודי מיהו חולה סיעודי וכיצד הוא מוגדר ככזה? כשמדובר בביטוח סיעודי, לעתים קרובות יש בלבול סביב ההגדרה של חולה סיעודי.

חריגים בפוליסת סיעוד

טיפול בחריגים בביטוח הסיעודי הצורך בטיפול סיעודי הוא מצב קשה ורגשי, הן עבור האדם המקבל טיפול והן עבור משפחתו. תהליך הגשת

דחיית תביעת סיעוד

דחיית תביעת סיעוד רבים רוכשים פוליסת ביטוח סיעודי באמצעות חברות ביטוח כדי להיות מוכנים למקרים בהם יהפכו לסיעודיים ויהיו תלויים באנשים